Miért fontos a minőségi alvás?

A páratartalom, a hőmérséklet, az oxigén dús levegő, a szellőztetés, a matrac, a párna, paplan, a pamut hálóruha, illóolajok, lelki problémák, traumák, a hálószoba berendezése, a megválasztott falak színei, mobil használata elalvás előtt, a tv nézés, fények a szobában, a növényzet, a közvetlen elalvás előtti étkezés, az alkohol fogyasztás mértéke, az alvási apnoe-éjszakai légzéskimaradás mind-mind hatással van a minőségi alvásra.
Pihenésünk több alvási ciklusból tevődik össze, így megkülönböztetünk szendergő, felszíni/ álom alvást illetve a mély alvást.
A felsoroltak közül a legértékesebb idő szervezetünk és a feltöltődés szempontjából a mély alvásban töltött időtartam. Amennyiben az éjszaki alvásunk java része mély alvásban zajlik, úgy a rossza alvás lehetőségét ki is zárhatjuk.
Hogyan alszunk éjszaka? Milyen az alvásunk minősége? Egyik nap jól, másik nap rosszul alszol? Horkolásuk alkalma párosul-e esetleg légzéskimaradással? Mennyire szapora a pulzusunk? Milyen hosszú a mély alvásban töltött időtartam?
Ezen és hasonló kérdésekre segít választ adni a Go2Sleep alvásteszt készülék.
Go2Sleep Otthoni véroxigénszint ellenőrzés / alvásteszt készülék
8-10 órát alszom mégis fáradt és nyúzott vagyok…. Milyen a minőségi alvás?
Megeshet, hogy korán lefekszünk, esetleg még későn is kelünk, ágyban akár 8-10 órát is töltünk, s panaszkodunk az alvás minőségére. Rosszul alszom, fáradt vagyok.
A fent említett környezeti feltételeket természetesen mi magunk is meg tudjuk válaszolni, azonban, ahhoz, hogy éjszaka van-e légzéskimaradásunk, horkolunk-e, hány órán alszunk mélyen.... Mind, mind következménye lehet a rossz alvásnak, de a választ maximum egy alvási laborban töltött éjszaka tudná megadni a választ, borsos pénzeken.
Korunk vívmánya, fejlődése már lehetőséget biztosít arra, hogy akár otthon, előzetesen teszteljük önmagunkat, s fény terítsünk a korábban meg nem válaszolt kérdésekre: mi miatt alszunk rosszul?
Amennyiben a fent említett feltételek közül egyik sem áll fenn, érdemes megvizsgálni először is hány órát alszunk egyáltalán valóban mélyen.
Számos olyan termék van már a piacon, mely méri a mély alvásban töltött időtartamot, a teljes alváshossz alatt a véroxigénszintet vagy akár a pulzus alakulását, légzéskimaradások számát.... Ezek mind, mind tünetei lehetnek a rossz alvásunknak.
Nem szükséges ,,ipari" gépekben gondolkodni, lakossági felhasználású, felhasználóbarát, gyűrű formát öltő eszköz is képes ezen értékeket megadni.
Másik szintén elgondolkodtató tünet, az a horkolás és az esetlegesen azzal járó légzéskimaradás.
A horkolás, a gyakori forgolódást és a fáradt mindennapok tüneteit gyakran a stresszel hozzuk összefüggésbe, pedig a kellemetlenségek hátterében akár súlyos egészségügyi probléma – például alvási apnoé – is állhat. Ennek a felderítésében hozhat megoldást egy véroxigénszint mérő és alvásfigyelő készülék.
A horkolás is lehet egy olyan jel, mely emlékeztethet a véroxigén ellenőrzésére. A horkoló emberek kb: fele egész éjjel, akár többször is légzéskimaradással küzd, mely alvási apnoét feltételezhet, s a másnapok koncentráció zavarral, fejfájással, feszültséggel, nyomott hangulattal és fáradékonysággal párosulhat, tehát rosszul alszik.
Felmérések szerint a lakosság körülbelül 4 százaléka súlyos, 10 százaléka pedig enyhe alvási apnoéban szenved, tehát egy igen gyakori kórképről beszélhetünk. A 40-60 év körüli férfiak tekinthetőek a leginkább veszélyeztetettnek – közülük minden tízedik ember állapota tekinthető súlyosnak.
Buszbalesetek estén gyakran hallani, hogy a sofőr egészségügyi állapotát vizsgálják, mint pl: rosszul alszik-e, szenved-e alvási apnoéban....
Go2Sleep alvásteszt készülék praktikus és apró, szilikon gyűrű méretének köszönöm éjszakai alvás alatt problémamentesen monitorizál.
Be is avatkozik
A biztonságos alvás felől a Go2Sleep alvásteszt készülék gondoskodik, hiszen a túl alacsony érték esetén beavatkozik, s a légzéskimaradás esetén intelligens rezgés segítségével mozgásra késztetik a testet, így anélkül, hogy felébrednél, levegőt veszel, s a véroxigén normál tartományba kerül, elkerülve az oxigénhiányt.
Ingyenes APP
Az alkalmazás segítségével telefonodon ébredést követően a mért értékeket, diagramokat, statisztikákat, kimutatásokat visszanézheted, s szakorvosodnak továbbíthatod. Eltérő értékekre külön fel is hívja a figyelmet.
Légzéskimaradás a kicsinél
A véroxigénszint mérő és alvásfigyelő készülék súlyos problémákra figyelmeztethet
Amikor már külső segítségre van szükség:
Oxigén koncentrátor – Az otthoni oxigénterápia elengedhetetlen kelléke